Medarbetare

Klicka på länkarna nedan för att hitta den du söker

Vid förfrågningar, priser m.m. maila eller ring till respektive säljare under Försäljning Vittsjö eller Stockholm
För färdiga order maila till: order@wiwood.se

Försäljning Vittsjö

Vi säljer till bygghandel och industrikunder. Privatpersoner hänvisas till närmaste återförsäljare/bygghandel, fråga efter våra produkter!

Jenny Svensson

Jenny Svensson

Försäljningschef

 jenny.svensson@wiwood.se

 0451 - 235 23

Micke Andersen

Micke Andersen

Bygg

 micke.andersen@wiwood.se

 0451 - 235 16

Leif Andreasson

Leif Andreasson

Industri

 leif.andreasson@wiwood.se

 0451 - 235 34

Johan Persson

Johan Persson

Industri

 johan.persson@wiwood.se

 0451 - 235 14

Johan Sandberg

Johan Sandberg

Innesälj, Säljsupport

 johan.sandberg@wiwood.se

 0451 - 235 03

Staffan Bornander

Staffan Bornander

KAM Bygghandel och Hustillverkare, Svenska Trävarugruppen AB

 staffan.bornander@stvg.se

 076 - 851 67 00

Stockholmskontoret och lager

Vi säljer till bygghandel och industrikunder. Privatpersoner hänvisas till närmaste återförsäljare/bygghandel, fråga efter våra produkter!

Andreas Seger

Andreas Seger

Industri

 andreas.seger@wiwood.se

 08 - 694 04 72

 070 - 175 07 60

Magnus Jaglén

Magnus Jaglén

Bygg

magnus.jaglen@wiwood.se

 08 - 647 50 04

Romet Nagel

Romet Nagel

Lagerchef

 romet.nagel@wiwood.se

 08 - 694 04 79

Inköp

Patrik Hämäläinen

Patrik Hämäläinen

Inköpschef

patrik.hamalainen@wiwood.se

0451 - 235 08

David Hecktor

David Hecktor

Inköp, Miljö- och Kvalitet

 david.hecktor@wiwood.se

 0451 - 235 11

Order/logistik

Linda Athos

Linda Athos

Order, Logistik

 linda.athos@wiwood.se

 0451 – 235 12

Oliva Olsson

Olivia Olsson

Order, Logistik

 olivia.olsson@wiwood.se

 0451 - 235 18

Marknad

Vi säljer till bygghandel och industrikunder. Privatpersoner hänvisas till närmaste återförsäljare/bygghandel, fråga efter våra produkter!

Thomas Johansson

Thomas Johansson

Marknadschef, Svenska Trävarugruppen AB

 thomas.johansson@stvg.se

 0451 - 235 19

Jessica Jarneberg Karlsson

Jessica Jarneberg Karlsson

Marknadsassistent

 jessica.j.karlsson@wiwood.se

 0451 - 235 24

Andreas Ohlsson

Andreas Ohlsson

Marknadskoordinator, Svenska Trävarugruppen AB

 andreas.ohlsson@stvg.se

 0451 - 580 122

Lager

Stefan Christensson

Stefan Christensson

Lagerchef

 stefan.christensson@wiwood.se

 0451 - 235 21

Richard Svensson

Richard Svensson

Lager 

 richard.svensson@wiwood.se

 0451 - 235 22 

Ekonomi

Ulric Wilhelmsson

Ulric Wilhelmsson

Koncernchef, Svenska Trävarugruppen AB

 ulric.wilhelmsson@stvg.se

Berit Jönsson

Berit Jönsson

Ekonomi- och Dataansvarig

 berit.joensson@wiwood.se

 0451 - 235 01

Lisbeth Larsson

Lisbeth Larsson

Ekonomiassistent

 lisbeth.larsson@wiwood.se

 0451 - 235 07

Personalen Wiwood Cutting

Kenny Karlsson

Kenny Karlsson

Platschef, Logistik

 kenny.karlsson@wiwood.se

 0451 - 235 30

Mats Pålsson

Mats Pålsson

Limträ

 cutting@wiwood.se

Mattias Hardarsson

Mattias Hardarsson

Såg, CNC

Jonas Bengtsson

Jonas Bengtsson

Såg, CNC

Ola Turesson

Ola Turesson

Lager, Utlastning

Ola Turesson

Majed Al-Kelti

Såg

Matti Hämäläinen

Matti Hämäläinen

Lager- och Produktionschef

 matti.hamalainen@wiwood.se

 0451 - 235 28