Medarbetare

Klicka på länkarna nedan för att hitta den du söker

Kontakta gärna vår kunniga säljavdelning så hjälper vi dig både med materialval och allmänna tips & råd. 

Vid förfrågningar, priser mm maila eller ring till resp säljare under Försäljning Vittsjö eller Stockholm
För färdiga order maila till: order@wiwood.se


Försäljning Vittsjö

Vi säljer till bygghandel och industrikunder. Privatpersoner hänvisas till närmaste återförsäljare/bygghandel, fråga efter våra produkter!

Jenny Svensson

Jenny Svensson

Försäljningschef

 jenny.svensson@wiwood.se

 0451 - 235 23

Micke Andersen

Micke Andersen

Bygg

 micke.andersen@wiwood.se

 0451 - 235 16

Leif Andreasson

Leif Andreasson

Industri

 leif.andreasson@wiwood.se

 0451 - 235 34

Johan Persson

Johan Persson

Industri

 johan.persson@wiwood.se

 0451-235 14

Johan Sandberg

Johan Sandberg

Innesälj/ Säljsupport

 johan.sandberg@wiwood.se

 0451-235 03



Stockholmskontoret och lager

Vi säljer till bygghandel och industrikunder. Privatpersoner hänvisas till närmaste återförsäljare/bygghandel, fråga efter våra produkter!

Claes Carlsson

Claes Carlsson

Industri

 claes.carlsson@wiwood.se

 08 - 694 0474

 070 - 575 6080

Andreas Seger

Andreas Seger

Industri

 andreas.seger@wiwood.se

 08 - 694 0472

 070- 175 0760

Magnus Jaglén

Magnus Jaglén

Bygg

magnus.jaglen@wiwood.se

 08 - 647 5004

Romet Nagel

Romet Nagel

Lagerchef

 romet.nagel@wiwood.se

 08 - 694 0479

Elvir Cirkic

Elvir Cirkic

Lager 

 elvir.cirkic@wiwood.se

 0451 - 235 02 

 

Inköp

Patrik Hämäläinen

Patrik Hämäläinen

Inköpschef, Vice VD

 patrik.hamalainen@wiwood.se

  0451 - 235 08

David Hecktor

David Hecktor

Inköp, Miljö- och Kvalitet

 david.hecktor@wiwood.se

 0451-235 11

Marknad

Vi säljer till bygghandel och industrikunder. Privatpersoner hänvisas till närmaste återförsäljare/bygghandel, fråga efter våra produkter!

Thomas Johansson

Thomas Johansson

Marknadschef/VD

 thomas.johansson@wiwood.se

 0451 - 235 19

Jessica Jarneberg Karlsson

Jessica Jarneberg Karlsson

Marknadsassistent

 jessica.j.karlsson@wiwood.se

 0451 - 235 24



Lager

Stefan Christensson

Stefan Christensson

Lagerchef

 stefan.christensson@wiwood.se

 0451 - 235 21

Richard Svensson

Richard Svensson

Lager 

 richard.svensson@wiwood.se

 0451 - 235 22 



Ekonomi

Berit Jönsson

Berit Jönsson

Ekonomi- och Dataansvarig

 berit.joensson@wiwood.se

 0451 - 235 01

Lisbeth Larsson

Lisbeth Larsson

Ekonomiassistent

 lisbeth.larsson@wiwood.se

 0451 - 235 07



Personalen Wiwood Cutting

Kenny Karlsson

Kenny Karlsson

Platschef, logistik

 kenny.karlsson@wiwood.se

 0451 - 235 30

Mats Pålsson

Mats Pålsson

Limträ

 cutting@wiwood.se

Mattias Hardarsson

Mattias Hardarsson

Såg, CNC

Jonas Bengtsson

Jonas Bengtsson

Såg, CNC

Ola Turesson

Ola Turesson

Lager, utlastning

Ola Turesson

Majed Al-Kelti

Såg



Företagsledning

Thomas Johansson

Thomas Johansson

VD, Marknadschef

  thomas.johansson@wiwood.se

 0451 - 235 19

Matti Hämäläinen

Matti Hämäläinen

Lager & Produktionschef

 matti.hamalainen@wiwood.se

 0451 - 235 28

Matti Hämäläinen

Patrik Hämäläinen

Inköpschef, Vice VD

 patrik.hamalainen@wiwood.se

 0451 - 235 08

Jenny Svensson

Jenny Svensson

Försäljningschef

 jenny.svensson@wiwood.se

 0451 - 235 23